Úspěšný vstup do turnaje Rona Cup v Trenčíně. O výhře nad Skalicí rozhodli Dominikové

Úřadující mistři ze Zlína vstoupili úspěšně do letního mezinárodního turnaje Rona Cup - Memoriál Pavla Demitru v Trenčíně. V zahajovacím duelu jednadvacátého ročníku zápolení slovensko-českých extraligových týmů Zlín porazil mužstvo Skalice 2:0 a připsal si do tabulky turnaje úvodní tři body. Tým PSG měl více ze hry a utkání dovedl s přehledem zaslouženě do vítězného konce. O výhře Beranů rozhodli nadějní junioři, první gól vstřelil dvacetiletý Dominik Matula a druhý přidal teprve osmnáctiletý forvard Dominik Hladiš. Tým PSG Zlín se střetne v pátek s Nitrou, kterou trénuje bývalý zlínský obránce a trenér Antonín Stavjaňa.
RONA CUP, čt 14.8.2014, Zimný štadión Pavla Demitru, Trenčín
Skalica
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. min Matula (Sedláček, Urbanec), 50. Hladiš (Kubiš). Rozhodčí: Novák - Valo, Hatala. Vyloučení: 5:4. Využití: bez. Diváci: 200. Střely na branku:. Průběh utkání: 0:2.

Lipovský – Grundling, Nechala, Pavešič, Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, Janota, P.Horváth – Juraj Jurík, Školiak, Vaškovič – Bezúch, Eis, Jabrocký – Dvonč, Štumpf, Bene – David Jurík, Uhnák, Rejžek. Trenéři: Mega, Ružička.

Horčička – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Tesařík, Urbanec, Valenta, Řezníček – Balaštík, Holík, Köhler – Ondráček, Čajánek, P. Sedláček – Matula, Roman Vlach, Veselý – Okál, Hladiš, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Juraj Jurík st., Hrazdira.

Berani nastoupili k úvodnímu utkání trenčínského turnaje podobně jako v předchozích letech proti slovenské Skalici. V sestavě úřadujících mistrů se poprvé v letošní sezoně objevili zkušení mazáci Čajánek, Marušák a Žižka. V brance se objevil zkušený Horčička a poprvé po operaci ramene nastoupil do utkání útočník Okál. V dresu Skalice nastoupili oba synového zlínského asistenta Juraje Juríka. V úvodní třetině branka nepadla, i když obě mužstva si vytvořila příležitosti. Bez využití zůstaly dvě přesilové hry na každé straně, šance Zlína pochytal bezchybný gólman Lipovský. Zuby si něm vylámali Holík, Ondráček, kapitán Čajánek a Tesařík. Záhorci si vytvořili největší šanci před první sirénou, v početní převaze netrefil Vaškovič odkrytou bránu.

I ve druhé třetině měl Zlín více ze hry. Zatímco příležitosti Romana Vlacha a Köhlera gólem neskončily, český mistr měl velkou příležitost ve 34. minutě. Po faulu na Romana Vlacha následovalo trestné střílení, ale navrátilec do zlínské sestavy kličkou do forhendu na Lipovského nevyzrál. Tlak hostů sílil, po rychlém brejku dvojice Köhler a Balaštík orazítkoval kanonýr Beranů jen pravou tyčku. Udeřilo v 37. minutě, vyraženou střelu Sedláčka usměrnil do sítě nekrytý Matula. Skalica neuspěla ani při přesilových hrách. "Měli jsme v zápase hodně šancí, ale koncovka nám zrovna nevycházela. Nechci se vymlopuvat, ale led nebyl zrovna kvalitní. Herně jsme byli rozhodně lepším celkem," pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Záhorci se osmělili až ve třetí části, ale stále tahali za kratší konec provazu. Velkou šanci zahodil Juraj Jurík a přišel okamžitě trest. V 50. minutě spíše nahazoval od mantinelu kotouč junior Hladiš, ale jinak bezchybný Lipovský si srazil kotouč za svá záda. "Spíše to byla náhoda, že skórovali výhradně junioři. Právě mladíci hráli v sestavě se zkušenými hokejisty, kteří jim pomohli vypracovat rozhodující situace utkání," upřesnil Vlach. Zlín dovedl s přehledem úvodní vystoupení na Rona Cupu do vítězného konce. Po operaci ramene nastoupil poprvé do ostrého utkání útočník Zdeněk Okál. "Je po zdravotní stránce už v pořádku a necítí žádné omezení. Chodil i do osobních soubojů," řekl zlínský trenér. Vlachova družina se radovala i v doplňkových samostatných nájezdech. Zlín hraje v pátek na trenčínském turnaji zápas s Nitrou, finalistou slovenské extraligy. "Šanci dostanou zase další mladíci, hrát budou Popelka, Kovařík, Šťastný, nastoupí i zkušený Leška," uzavřel Rostislav Vlach.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série David Jurík -, Köhler +, II. Štumpf -, Matula -, III. Bezúch -, Hladiš -.

Další výsledky 1. dne turnaje: HK Nitra – Slovensko „20“ 3:3 (2:2, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky: 12. min Pupák (Slovák, Ordzovenský), 18. Klenko (Bajtek, Kӧnig), 52. Tománek (Nádašdi, Pupák) – 15. Pavúk (Galis, Danišovský), 20. Giľák (Mendrej), 38. Danišovský (Galis, Petráš). Samostatné nájezdy: 0:0.

HK Dukla Trenčín – Kometa Brno 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 23. min Rožník (Šišovský, Bokroš) – 9. Kusko (Vondráček, Pokorný), 16. Svoboda (Kana, Pokorný), 36. Vincour, 46. Káňa (Svoboda, Dujsík). Samostatné nájezdy: 0:0.